Recent Posts

Archive

Tags

,,Žemaitukai“ Latvijoje

Jaunių tautinių šokių kolektyvas „Žemaitukai“ Latvijoje

Nevarėnų seniūnija ir Saldus savivaldybės Druvos seniūnija (Latvija) bendradarbiauja 14 metų. Kuriami jungtiniai projektai kultūros, švietimo bei sporto veiklos srityse.

Lapkričio 16 d. Nevarėnų kultūros centro jaunių tautinių šokių kolektyvas „Žemaitukai“ (vad. Inga Budginienė) vyko į Druvos miestelį. Kolektyvas buvo pakviestas dalyvauti „Baltijos keliui 30“ minėjime, kurį organizavo latvių liaudies šokių kolektyvo „Druvas senjori“ vadovė ir Druvos kultūros namų direktorė Liuba Kapteine. Šokėjai ne tik šoko liaudiškus šokius, bet ir dainavo lietuviškai. Trys šokėjos Julija Kikilaitė, Eva Butniūtė ir Melita Žiulpytė atliko bendrą kūrinį, Baltijos kelio himną „Bunda jau Baltija“, kuris renginio metu skambėjo trejomis kalbomis latviškai, lietuviškai ir estiškai.

Dar prieš renginį jaunių tautinių šokių kolektyvo nariams buvo suorganizuotas edukacinis užsiėmimas ,,Ekologiškas muilas“ Saldus galerijoje, šokėjai susipažino su muilo gamybos technika, ekologiškais priedais ir turėjo galimybę pasigaminti ekologišką muilą ne tik sau, bet ir artimiesiems.